Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan dölme duvarlar, binaların iç alanlarında oldukça çok sık kullanılan duvar uygulamalarından biridir. Alçıpan bölme duvarlar isminden de anlaşılacağı üzere çeşitli boyda alçıpan panellerinin metal veya ahşap konstrüksiyon üzerine vidalanması ile uygulanır. Binalarda alçıpan bölme duvarların kullanılmasının bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında kullanım kolaylığı gelmektedir. Bunun yanı sıra alçıpan bölme duvarlar ısı ve sese karşıda oldukça yalıtkandır. Ayrıca diğer avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Yangına karşı oldukça dayanıklıdır.

2- PH değeri bakımından İnsan ile aynı değere sahip olup, bakteri üretimi olmaz.

3- Alçıpan bölme duvarlar hafif ve esnek bir yapıya sahip olduğundan dolayı montaj açısından oldukça pratiktir ve bu şekilde hızlı çözümler sunabilir.

4- Yapı olarak deprem gibi olası felaketlerde patlama riski yoktur.

Her yapı elamanında olduğu gibi Alçıpan Bölme Duvarlarında bir standartı bulunmaktadır. Alçıpan paneller TS-452 ve DIN- 18180 standartlarına göre üretilir. Fabrikalarımızda üretilen tüm alçıpan bölme duvarlar bu standartlarda üretilerek müşterilere sunulmaktadır. Uzun yıllardan bu yana alçıpan bölme duvar sektöründe olan Man Ofis müşterilerinden almış olduğu geri bildirimler doğrultusunda sürekli olarak ürünlerini ve üretim bandını değiştirmekte sizler için en uygun ürünü en iyi maliyetler ile sizlere sunmaya çalışmaktadır.

Alçıpan bölme duvarların kullanım alanları genelde iç mekanlar olarak genel olarak konutlar,ofis alanları, AVM’ler , hastaneler ve okulları sayabiliriz. Çok kısa bir süre içinde uygulama yapılabildiği için tercih edilen alçıpan bölme duvarlar , duvar uygulamasının yanı sıra duvar giydirme, asma tavan , çelik kolon giydirme gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Görüldüğü gibi aslında Alçıpan bölme duvar neredeyse her alanda karşılaşabileceğiniz bir malzemedir.

Eğer bir duvar uygulamasına ihtiyacınız var ise öncelikle bu alanda uzman kişilere danışmanızda fayda bulunmaktadır. Eğer etrafınızda bu tarz birini bulamazsanız şayet bizlerden de rahatlıkla hizmet alabilirsiniz. Bizler üretici olduğumuz kadar aynı zamanda proje ve uygulayıcı bir firma olduğumuzu belirtmemiz gerekiyor. Her yapı malzemesinde olduğu gibi uygulamadan uzun süre fayda sağlayabilmek için malzemenin nerede ve hangi koşullarda kullanılacağı çok önemlidir. Haliyle Alçıpan bölme duvarında nerede ve ne amaçla kullanılacağı önem taşımaktadır. Eğer üzerinde belli bir ağırlık taşınacaksa kalın bir alçıpan bölme duvar seçilirken eğer bir kaplama yapılacaksa ince bir alçıpan panel yeterli olacaktır. Bu tamamıyla siziln kullanım alanınız ile doğru orantılıdır.

Aynı zamanda uygulamanın kaliteside en az ürünün malzeme kalitesi kadar önem taşımaktadır. Her işte olduğu gibi alçıpan bölme duvar konusunda bizler gibi uzman firmalar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Ancak bir profesyonel size en doğru ürünü tavsiye edeceği gibi en doğru uygulamayıda yapacaktır. Gereğinden ince veya kalın bir alçıpan bölme duvar ya yıkılarak yada gereğinden çok fazla kalın olduğu için malzeme fiyatından dolayı size zarar ettirecektir. Alanında deneyimli personelimiz ile firma olarak tek bir misyon altında hareket etmekteyiz. Bizleri tercih eden müşterilerimiz çok iyi bilir ki bizler en doğru ürünü en uygun fiyat ile müşterilerimize sunmaktayız. Bu şekilde müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmaktayız. Gelişen teknoloji ile birlikte alçıpan bölme duvar sektörüde gelişmeye devam etmektedir. Bizle sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki sektörümüz ile ilgili inovasyonları yakından takip ederek ekip ve ekipmanlarımızı sürekli olarak geliştirmekteyiz. Ancak bunu yapabilen firmalar gerçek anlamda başarı sağlayabilecekleri gibi sektörede örnek olacaklardır.

Alçıpan bölme duvarların yapım aşamasında , suya ve ısıya dayanıklı alçı levhalar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra profil olarak TU ve TC profilleri kullanılır. Aynı zamanda bu profilleri duvara sabitlemek amacıyla vida ve dübeller kullanılır. Ayrıca borazan vida , delikli köşe profili , derz bandı ve dolgu alçısıda kullanılır. Gördüğünüz gibi bir uygulama esnasında birden fazla malzeme kullanılmaktadır. Alçıpan panellerin dayanıklı olması kadar diğer uygulama malzemelerininde aynı kalitede sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Bu malzemeler ile birlikte tabii ki en önemli etkende uygulamacının bu alandaki deneyimi ve ustalığıdır. Alçıpan bölme duvarlar usta ellerde bir sanat şaheserine dönüşebilecekken bu işten hiç anlamayan kişilerin elinde size çok büyük sorunlar yaşatabilir. Alçıpan bölme duvarlar ile ilgili her türlü soru ve ihtiyçanız için bizleri rahatlıkla arayabilirsiniz. Alanında profesyonel ekibimiz çok kısa sürede sizlere yardımcı olacaklardır.