Ofis Bölme İmalat ve Montaj

Ofis Bölme İmalatı

Alüminyum doğrama ile ofisler içinde ince ve şık bir görünüm kazandıran bölümler oluşturmanıza olanak sağlayan firmalardır. Türkiye’de ofis bölme imalatı yapan firma sadece man ofis firmasıdır. Diğer firmalar sadece montaj yapmaktadır.
İmalat için ne gereklidir.
Müşteri ile görüşülerek ofis bölme yapılacak alanın en ve boy ölçüleri alınmaldır.
İmalat yapılması için fabrikamıza net ölçüler verilmelidir, bunun için ise en yetkili ölçü alıcılar mimarlardır. Sizlerin ofisine gelen mimar arkadaşlarımız imalat için net ölçüyü alarak fabrikamıza bildirirler.
Net ölçü alındıktan sonra malzeme listesi çıkarılır bunlar
• Alüminyum
• Cam
• Jaluzi
• Ahşap
• Cam veya ahşap kapı
• Jaluzi için buton veya motor aksesuarları
• Kol kilit menteşe
• Fitil 3 m cam yapıştırma apartları
• ve montaj aksesuarları

Cam bölme imalatı yapılacak alandan alınan ölçüler ile fabrikamızda yapılan teknik çalışmalar sonucunda imalat personelimize özel olarak bir liste verilir bu listede müşterimiz ile yapılan anlaşma ne ise hangi malzemeler kullanılacaksa ona harfiyen uyulur. İmalat ve montaj bittikten sonra sizlere teslim edilirken birebir sözleşme üzerinden malzeme teyidi yapılır.

Bölme Sistemleri Montaja Hazırlık

Fabrikamızda sizlerden gelen ölçülere dayanarak sıfır hata payı ile imalata başlarız öncelikle ana kargas olan alüminyumlar milimetre bazında kesilerek montaja hazırlanır. Ardından alüminyum bölme sistemleri klipsler vasıtası ile birbirine montelenir.  Tüm imalat için alüminyum kargası tamamlanır, ardından cam montajına başlanır.

Camlar sizlerin ve mimarın belirtmiş olduğu şekilde ( düz, temperli, lamine ) şeklinde alüminyum bölme içine tek taraflı şekilde yerleştirilir.  ardından jaluzi montajına başlanır motorlu jaluzi veya butonlu mekanizması yerleştirilerek ters çevrilip arka taraf camları montajı yapılır.

Tüm alüminyum bölme sistemine aynı işlem uygulandıktan sonra, hava almaması için özel olarak tasarlanmış  3m marka fitil sistemi cam kenarına sıcak hava yardımı ile camın 4 tarafına sıkıştırılır. Bu sayede çift cam arasında kalan jaluzi hava almaz bunun nedeni iki cam arasında kalan jaluzinin kir ve toz almamasıdır.

Mimarların verdiği ölçülerde ofis bölme imalatı tamamlanmıştır.  Gelelim kapılarımıza kapılar cam ise 10 mm temperli cam 83×210 ebatlarında kesilir, ardından sıcak fırına sokularak ısıtılır daha sonra soğuk fırına verilir, bu işlem 3 defa yapılır ve camın kırılmaz özellikte olması sağlanır.  Cam kapını özel olarak menteşeleri ile bizote makinesinde delikleri açılır.  Sizlerin istemiş olduğu alman dorma yada thedoor marka kol kilit menteşeler özel olarak açılmış olan yerlerine montajı yapılır.  Ahşap kapı isterseniz yine aynı şekilde özel olarak 83×206 ebatlarında kastamonu entegre kartelasından istemiş olduğunuz renkte ahşap kaplanır. Kol kilit ve menteşe delikleri açılır ve montaja hazır hale getirilir.Fabrikamızda tüm ürünler yağmur ve su almayan özel poşetlerle sarılarak montaj yapılacak adres için hazırlanır.

Bölme Montajı

Fabrikamızda imalatı yapılan ofis bölme malzemeleri dikkatlice montaj yapılacak yere taşınır, taşınırken dikkatli bir şekilde taşımak çok önemlidir. Montaj elemanları imalatı yapılmış bölme sistemlerini sırası ile yerlerine koyup birbirine montaj yaparken 5 cm kalınlığında özel vidalar kullanır. Bu vidalar sökülüp tekrar başka ofise taşınmasına yardımcı olacak sisteme zarar vermeyen özel vidalama sistemlerdir.

Ofis bölme montajı bittikten sonra kapı montajına geçilir özel olarak 83×206 yapılmış olan kapılarınız yerlerine yerleştirilir ve son kontrol yapılır. Duvar kenarında kalan 1 mm yada 2 mm boşluklara silikon veya mastik çekilir bu boşluğun daha fazla olursa L profil dediğimiz özel alüminyum profiller devreye girer.

Ofis bölme sistemleri imalatı ve montajını bitirdik, sizlere kullanımını gösteriyor  ( kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz. )nasıl çalışır nasıl kapatılır anlatıyor ardından garanti belgelerini teslim ediyoruz.

Man Ofis imalat ve montajı bitirdikten sonrada sizlerle her türlü arıza ve teknik sorunlarınız için bizlerden yardım alabilirsiniz. Ofisinizi büyütmek veya küçültmek isterseniz veya yeni bir ofise taşınıyor ofis bölme sistemlerini demonte yani taşımak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.

Önemli Not

Ürünlerimizin tamamı alüminyum sistemlerdir, cam bölme imalatında kesinlikle insana ve doğaya zararlı bir madde kullanılmaz. Alüminyum bölme sistemleri pas tutmaz sudan etkilenmez yıllarca kullanabilirsiniz. Sistem taşınabilir bir özellikte olup yeni ofisinize taşıyabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
29 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,76.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading... Man Ofis 2024 - Ofis Bölme
Hemen Ara