Cam Balkon Nasıl Yapılır ?

Cam Balkon Nasıl Yapılır ?

Cam balkon üretimine geçmeden önce firma olarak her zaman iş güvenliğine had safhada önem gösterdiğimize , üretimde gerekli olan tüm sertifikasyonlara sahip olup, ekibimizin bu anlamda eğitimlerden geçtiğini, kullanmış olduğumuz ekipmanların son model teknolojiye sahip olduğunu gönül ferahlığı ile söyleyebiliriz. Cam balkon taleplerinizi bize ulaştırdığınızda arka planda nasıl işlemlerden geçtiğini sizlere anlatmaya çalışacağız.

Cam balkon üretimi öncesinde , cam balkon uygulanacak alanın keşfi çok önemlidir. Bu keşif için özel yetiştirilmiş personelimiz sizleri uygulama yapılacak alanda ziyaret ederek sizlerle hem bir öngörüşme sağlamakta hem de ölçü alma işlemini yapmaktadır. Alanında profesyonel ekiplerimiz zaman zaman sizlere farklı önerilerde bulunarak cam balkon uygulamasından maksimum seviyede yarar sağlamanız anlamda yönlendirmeler yapabilir. Bizim için önemli olan cam balkonu yapıp teslim etmek değil sonrasında ortam koşullarına göre bu cam balkonu uzun süre problemsiz bir şekilde kullanmanızı sağlamaktır. Ancak bu şekilde tamamıyla müşteri memnuniyeti sağlayabileceğimizi düşünmekteyiz.

Cam balkon modeli tespit edildikten sonra ve buna göre ölçümleme işlemi yapıldıktan sonra siparişiniz atölyemize geçilecektir. Üretim yapılırken balkonun içinden dışarıya baktığımızı varsayarak ölçüleri buna göre tespit ediyoruz. Uzmanlar tarafından hazırlanan üretim tablosuna göre alt ve üst bazaların ölçülerine göre bazaların kesim işlemi yapılmaktadır. Kesim yapılırken birinci kesim açısı sol kenarı ikinci kesim açısı ise sağ kenarı vurgular. Bu şekilde hazırlanmış olan alt ve üst bazalar daha önceden ölçülerine göre kesilmiş olan camlar ile birleştirilme aşamasına gelir. Bazada tekerli kanatların geldiği çıkış ağzına kilitli tekerler baza profiline sıfırlanarak takılır ve uygun anahtarlarla sıkıştırılarak sağlam olması sağlanır.

Bazanın diğer kenarına ise düz tekerler takılır ama montaj açısından kolaylık sağlanması açısından bu parçalar bu alan sabitlenmez. Sonrasında baza üzerindeki camın kenarlarına gelecek şekilde açılmış kanallara kıl fitiller takılır. Bu işlem tüm bazalarda yapıldıktan sonra üterim tablosuna göre yan dikme dediğimiz profiller kesilir. Daha sonrasında ise kasa profilleri yine ölçülere uygun bir şekilde kesilerek hazırlanır. Kasanın bir yanına yan dikme profili dikiltikten sonra hazırlanan bazalar doğru bir şekilde bu kasalara yerleştirilir. Tüm bazalar yerleştirildikten sonra çıkış ağzı dediğimiz kasadaki yer işaretlenir.

Bundan sonra tüm bazalar çıkartılarak kasa üzerindeki çıkış ağzı açılır ve buraya çıkış ağzı plastiği yerleştirilir. Bu işlemden sonra yan dikme aparatı sökülerek fren kasa profilinin içine yerleştirilir. Bundan sonra çıkış ağızlı kanat bazası, fren menteşesi ve yan dikme aparatı sırayla kasaya yerleştirilir. Bazalar sonrasında sırayla freni takılmış kasaya yerleştirilir. Baza birleşme noktalarına vidalar için delikler açılır. Sonrasında camların tümü uygun bir tezgaha yatırılarak alt ve üst bazalara sabitlenir. Burada cam yapıştırıcısı kullanılır. Montaj şekline göre eğer montaj üstten yapılacaksa üst baza sabit tutulur alt baza ayarlanır ama bunun tam tersi olacaksa şayet alt baza sabit tutularak üst baza ayarlanır. Bu işlemde bittikten sonra camlar en az bir gün boyunca bazalara daha iyi yapışması amacıyla kurumaya bırakılır. Be şekilde cam balkon üretim aşaması son bulmuş olur.

Bundan sonra cam balkon parçalar halinde özenle taşınarak uygulama yapılacak alana götürülür. Burada montaj ekibi kasayı monte ettikten sonra cam balkonu hazır bir hale getirir. Sonrasında ise cam balkonun sağlıklı kullanılması amacıyla küçük bir eğitim verilir. Gördüğünüz gibi üretim aşamasından montaj aşamasına kadar tüm işler titizlikle yapılmaktadır. Tabii ki cam balkon modelleri farklılık gösterdiği için çok farklı yapım modelleri mevcuttur. Bizler sizlere en çok kullanılan katlanabilir cam balkon yapımı konusunda bilgi vermek istedik.

Diğer cam balkon modelleride üç aşağı beş  yukarı bu tarzda yapılmaktadır. Burada camın storlui jaluzili olmasına göre farklı bazalar kullanılabilir. Aynı zamanda istenirse ısıcam gibi çift taraflı cam kullanımıda sağlanabilir. Burada farklı ölçüler çıktığı gibi farklı ağırlıklarda çıkmaktadır. Cam balkon üretiminde tüm bileşenlerin birbiriyle uyumlu olması, malzemenin üst kalitede olması çok önemlidir. Belki cam balkonunuzu teslim alırken bu detayları anlayamayabilirsiniz ama belli bir süre sonra cam balkonunuzu sallanmaya başladığında ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaksınızdır. Bizler sizler için her zaman garantili ve uygun fiyatlı çözümler sunmaya devam edeceğiz.