Ofis Bölme Sistemleri Nasıl Yapılır

Ofis Bölme Sistemleri Nasıl Yapılır ?

Ofis bölme sistemleri , isminden de anlaşılacağı üzere mekanları kullanabileceğiniz boyutlara düşürmek, alanlardan maksimum seviyede fayda sağlamak amacıyla yapılan uygulamalardır. Cam bölme sistemleri kullanılan malzeme olarak genel anlamda 3 sınıfa ayrılabilir. Bunlardan birincisi cam bölme sistemleridir, ikincisi alçıpan bölme sistemleri ve en sonuncusu ise ahşap bölme duvar sistemleridir. Kullanım alanına göre değişiklik gösterse de en sık kullanılanlar cam bölme sistemleridir bölme sistemlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Bölme sistemleri yapılmadan önce bizleri ararsanız şayet uzmanlarımız yerinde bir ekspertiz çalışması yapacaklardır. Bu çalışma ile birlikte kullanabileceğiniz en doğru bölme sistemleri tespit edilecek ve sizlere tavsiyelerde bulunulacaktır. Bazı yerlerde sadece cam bazı yerlerde sadece alçıpan kullanılabildiği gibi bir çok yerde de iki farklı bölme sistemi bir arada kullanılabilmektedir.

Bu tamamıyla kullanım amacına göre değişmektedir. Uzmanlarımız sizi ziyaret ettiğinde aynı zamanda size teklif sunabilmek amacıyla detaylı bir ölçüm işleminde yapacaktır. Bu ölçüm ile size net bir fiyat verileceği gibi aynı zamanda işin nasıl yapılacağı ,başlangıç ve bitiş tarihi gibi detaylarda verilecektir.

Öncelikle cam bölme duvarların nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi verelim isterseniz. Ofis bölme duvarlar için öncelikle ölçüler alındıktan sonra cam bölmelerin uygulanacağı kasalar hazırlanır. Bu kasalar farklı malzemelerden olabilir. Ama fiyat ve uzun süreli kullanım açısından en çok alüminyum kasalar kullanılmaktadır. Kasa profilleri hazırlandıktan sonra camlar hazırlanmaya başlar. Eğer bölmede bir gizlilik söz konusu olacaksa yani dışarıdan içerisinin görülmemesi gereken bir durum var ise iki cam arasına stor perde veya jaluzi sistemi eklenebilmektedir. Bu camlar aynı zamanda darbelere karşı daha dayanıklı olması ve olası bir  kaza anında herhangi bir yaralanma ile karşılaşılmaması için temperli camlardan yapılmaktadır.

Eğer istenirse yine kullanım alanına göre ısıcam uygulaması da yapılabilir. Bu şekilde ısı ve ses yalıtımı da sağlanmış olur. Ayrıca bu cam bölmelerin üzerine cam filmi de uygulanabileceği konusunda bilgi vermek isteriz. Camlar ve kasa hazırlandıktan sonra eğer bir kapı kullanılacak ise bu kapının menteşeleri ve kilidide cam tutkalı ile kapı için ölçü alınıp kesilmiş cam bloğa monte edilir ve sabitlenmesi sağlanır. Bu hazırlıklar atölyede yapıldıktan sonra uygulamanın yapılacağı ofis ile görüşülüp bilgi verilerek malzemeler taşınır. Bu malzemeler genelde cam ağırlıklı olduğu için taşıma esnasında çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer yol esnasında camın başına bir şey gelirse biz teslim tarihine sadık kalamadığımız için müşterilerimizde zaman kaybetmiş olur ki bu bizim hiç istemediğimiz bir senaryodur. Taşıma işlemi sağlandıktan sonra öncelikle hazırlanmış olan kasalar zemin, yan veya tavana sabitlenir. Sonrasında ise camlar yerleştirilerek montaj işlemi bitmiş olur.

İkinci bir bölme duvar sistemide alçıpan panel bölme duvarlardır. Burada da aynı şekilde ölçü alma işlemi çok önemlidir. Alçıpan panel duvarlar estetik açıdan oldukça başarılı ve esnek bir üründür. İstediğiniz her alanda rahatlıkla bu malzemeyi kullanabilirsiniz. Alçıpan panel genelde 1,20 x 2,50 m ölçülerinde panellerden oluşur. Alçıpan için öncelikle , alçıpanın monte edileceği yere bir kasa oluşturmak gerekir. Bunun için genelde alüminyum kasalar kullanılır. Ayrıca dış kasanın montajı bittikten sonra aradaki boşluklara 40 cm arayla destek profilleri eklenir. Bu şekilde alçıpanın arkasıda desteklenmiş olur. Kasa üzerine alçıpan panel sabitlendikten sonra saten alçı ile ek yerleri kabaca düzeltilir. Bu işlemin ardından saten alçı ile tüm tabakanın üzerinden gidilir ve en son zımpara ile düzeltme işlemi yapılır. Zımpara ile düzeltme işlemi yapıldıktan sonra boya işlemide yapılarak uygulama son bulur. Burada dikkat edilecek hususlar kullanılacak malzemenin kalitesi, işçilik ve en önemlisi ise fiyattır. Bizler her ne kadar uygulamacı gibi gözüksek te aynı zamanda üretici olduğumuz için müşterilerimize fiyat konusunda da oldukça esnek davranarak fiyat sunabilmekteyiz.

Eğer kaliteli bir bölme duvar sitemine uygun fiyat ile sahip olmak istiyorsanız lütfen bizleri arayınız. En kısa sürede tüm ekibimiz ile sizlere yardımcı olabileceğimize emin olabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz bu konuda daha önce çalışmış olduğumuz yerler ile ilgili referans listemizide sizlerle paylaşabiliriz. Man Ofis tercih ettiğiniz için teşekkürler.