Cam ile Ofis Bölme Kurulumu

Bilindiği üzere kapalı alanlarda , bölme işlemi için bir çok farklı uygulama vardır. Cam ile ofis bölme kurulumuda bunlardan bir tanesidir. Ofis bölme kurulumunun yanı sıra alçıpan ile ve ahşap ile de bölme işlemi sağlanabilmektedir. Yalnız bunların arasında en estetiği haliyle cam ile ofis bölme kurulumudur.

Ofislerde genellikle cam ile ofisler bölünmektedir. Bunun sebebi ise hem ışığın tüm ofise rahat bir şekilde yayılması hem de camlar sayesinde ofis içinde ferah bir görüntü sağlanmasıdır. Ofis bölmelerinde kullanılan camlar temperli dediğimiz camlardan yapıldığı için oldukça sağlam olduğunu belirtmemizde fayda vardır. Eğer istenirse şayet bu camlar arasına jaluzi veya stor perde uygulaması yapılarak cam bölmeler aynı zamanda istendiği zaman dışarıdaki gözlere karşı kapatılabilir. Cam bölmeler aynı zamanda demonte olduğu için istendiği zaman farklı bir bölgede de demonte edilip kullanılabilir. Ayrıca cam bölmeler hızlı bir uygulama ile yapılır ve kısa sürede montajı biter. Gördüğünüz gibi cam bölmeler diğer bölme çeşitlerine göre çok daha kullanışlıdır.

Ofisinizi bölümlere ayırmak istediniz ama bir türlü nasıl başlayacağınıza karar veremediniz. Böyle bir durumda ilk yapacağınız iş bizleri aramak olmalıdır. Bu şekilde alanında uzman personelimiz sizleri yerinizde ziyaret ederek tam olarak nasıl bir bölmeye ihtiyacınız olduğunu tespit edecek ofisi bölmeniz nasıl bölmeniz gerektiği konusunda sizlere tavsiye verecektir. Sonuçta ofis alanlarının her metrekaresi önemli olduğundan dolayı mümkün mertebe ölü alan dediğimiz kullanılmayan alanların bırakılmaması gerekmektedir. Bizler ofisinizi maksimum verimde bölerken aynı zamanda hassas bir ölçü alarak sizlere en uygun camı , maliyetini ve teslim süresinide çıkartmış oluruz. Bu şekilde bir kalemde bir çok konuyu halletmiş olursunuz.

Cam İle Ofis Bölme Sistemleri Nasıl Yapılır ?

Cam bölme yapılırken vermiş olduğumuz teklifi değerlendirirken kullanılan camın özelliklerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle ofis alanlarında mutlaka temperli dediğimiz camlar kullanılmalıdır aksi taktirde cam kırıldığında etrafına büyük ve ciddi zararlar verebilir. Temperli camlar araba camından bileceğiniz gibi kırıldığında tuz ile buz olmaz arasındaki malzeme sayesinde cam etrafa yayılmaz.

Bunun yanı sıra istenirse şayet cam filmi uygulamasında yapılabilir. Özellikle toplantı odalarında yarım boy veya tam boy olarak buzlu cam yada cam filmi uygulaması istenmektedir. Teklifimizi onay aşamasından sonra atölyemizde alınan ölçülere uygun alüminyum profiller kesilerek camın yerleşeceği kasalar hazırlanır, cam seçimine göre camlardan hazırlandıktan sonra daha önceden hazırlanmış tüm malzemeler dikkatli bir şekilde uygulamanın yapılacağı yere taşınır. Taşıma esnasında malzeme cam olduğundan dolayı güvenlik önlemleri hat safhada alınır. Uygulama alanında önce alüminyum kasaların montajı yapılır, sonrasında camlar monte edilerek sabitlenir. Bu işlem usta eller altında çok kısa bir sürede bitirilir. Bu şekilde sizde işlerinize hiç ara vermeden cam bölme duvar yaptırmış olursunuz.

Cam Ofis Bölme Modelleri ve Farkları Nelerdir ?

Cam ile ofis bölmesi yaptırırken isterseniz tam cam bölme yaptırabileceğiniz gibi dilerseniz yarım boy seperatör kısa bölmede yaptırabilirsiniz. Bu şekilde ofis ortamına derinlik kattığınız gibi hava sirkülasyonuda daha rahat olacağından daha ferah bir ortam oluşturulmuş olur. Bu sırada ortak bir iklimlendirme cihazı tüm ofise aynı şekilde yetecektir. Dediğimiz gibi cam bölmeleri istediğiniz yerde çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu kullanışının yanı sıra çok dekoratif olan cam bölmelere ofisleriniz farklı bir ambiyans katacaktır.

Eğer ofisinizde bölmelere ihtiyacınız var ise ihtiyacınız doğrultusunda sizlere bir çok farklı bölme alternatifi sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Man Ofis olarak uzun yıllardan beri  cam ve ofis bölme sistemleri gibi bir çok farklı alanında hizmet verdiğimizden dolayı gerek profesyonel ekip gerekse ekipmanlarımız ile en doğru uygulamayı sizlere sunmaktayız.

Aynı zamanda Man Ofis olarak bir çok alanda üretim yapan fabrikalarımız ile sizlere en uygun ve kaliteli ürünleri sunmaktayız. Gerek üretici, gerek satıcı gerek uygulayıcı vasıflarımızdan dolayı tek bir yerden tüm hizmeti anahtar teslim almanın avantajını yaşayacağınız firmamız müşteri memnuniyetine hat safhada önem göstermektedir. Sektörümüz ile ilgili tüm alanlarda sertifikalara sahip olup tüm ekibimiz ile aynı misyon doğrultusunda çalışmaktayız. Bizim için işi yapmaktan ziyade işi yaptığımız müşterimizi gönül ferahlığı ile referanslarımıza ekleyebilmemiz önemlidir.

Müşterilerimiz ile bir defaya mahsus çalışmaktan ziyade tüm ihtiyaçlarında yanlarında olmayı hedeflediğimiz için tüm geri bildirimlerinize önem göstermekte ve kendimizi sektörümüzde sürekli olarak geliştirmeye çalışmaktayız.