Lamine Cam ile Temperli Cam Arasındaki Fark Nedir?

Lamine Cam ile Temperli Cam Arasındaki Fark Nedir

Lamine Cam ile Temperli Cam Arasındaki Fark Nedir

Lamine Cam ile Temperli Cam Arasındaki Fark Nedir?
Man ofis bölme sistemleri olarak müşterilerimizden çok yoğun bir şekilde lamine ve temperli cam ne demektir hangisi daha sağlam ve kullanışlıdır gibi sorular almaktayız.
Sizlere bügün
Lamine cam nedir, Temperli Cam Nedir hangisi daha sağlamdır nasıl yapılır ve fiyatları hakkında bilgi veriyoruz.
Ofis bölme tasarlarken lamine cam ile temperli cam arasındaki farkı anlamak çok önemlidir. Bunu anlamak ofiste yapacağınız cam bölme tasarım çözümleri oluşturmanıza ve uygun fiyatlı kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Temperli cam ve lamine camın ortak özellikleri Hem temperli hem de lamine camın, kırılmaz güvenli cam olmasıdır. Lamine ve temperli camlar kırılmaz dağılmaz insanlara zarar vermez

Temperli cam ve lamine camın ortak noktası
Hem temperli hem de lamine cam, kırılmaz cam olarak adlandırılır. Bu cam modelleri kırılan camların neden olduğu yaralanmaları önlemek için üretilmiş camlardır. Ofislerde yada binalarda yüksek camlarda bu tip camların kullanılması insan sağlığı açısından çok önemlidir. Düz cam yada diğer camlar kırıldığında insanlara zarar verirken lamine ve temperli camlar insanlara zarar vermez.

Lamine cam nasıl üretilir ?
Lamine cam 2 adet 4+4 düz cam yada 5+5 gibi camların birbirine yapışkan ile bantlanıp ortasında tela konarak yapılır.

Temperli cam nasıl üretilir ?
Temperli cam ise 8 mm 10 mm veya daha kalın camların fırın odasına sokularak 1000 derece ısıtılarak bir bütün hale gelmesi sağlanır. Daha sonra iç katman ve dış katman sağlamlaştırılır. Temperli camın kırılması imkansızdır.

  • Ofislerde ofis bölme sistemleri kullanılan yerlerde en sağlam sistem temperli camdır.
  • Temperli cam ayrıca rodaj yapılarak daha güçlendirilir.
  • Man ofis cam bölme sistemlerinde temperli camı tavsiye eder.
  • Camın üretimi ve kalitesi 1.sınıf olmalıdır.
  • Camda kullanılan rodaj ve bant man 1 sınıf ısı bantları olmalıdır.

Temperli cam, lamine cama göre birkaç kat daha güçlüdür ve kırılma olasılığı daha düşüktür, normal düz cama göre yaklaşık 250-300 kat daha güçlüdür. Temperli cam lamine cama göre fiyat olarak daha yüksek olabilir bunun nedeni daha çok işlem görmesi ve sağlamlığıdır.
Daha dayanıklı sağlam ofisler istiyor deprem ve bina yüküne önem veriyor ofisiniz tasarım ve sağlamlık açısından önemli ise man ofis temperli ofis bölme sistemlerine güvenebilirsiniz.