Çift Camlı Ofis Bölme İle Tek Camlı Cam Bölme Arasındaki Farklar
Man Ofis olarak en çok karşılaştığımız sorular arasında geliyor bu soru tek camlı cam cama bölme nedir? çift camlı bölme nedir? bu iki sistem arasındaki farklar nelerdir ?

Öncelikle tek camlı bölme duvar sistemi ve çift camlı bölme duvar sistemi aynı şekilde adlandırılır bunlara cam bölme ve ofis bölme diyebiliriz. Tek camlı sistemler Plus wall sistemi adı altındadır piyasada bu sisteme genellikle cam cama ofis bölme sistemleri denir. Bu sistemlerde 4cm alüminyum ofis bölme profili kullanılır etek kalınlığı 1,5 cm olan bu cam bölme profilleri ince bir alüminyum profilinden imal edilmiştir. Gelelim en önemli kısma, camlar 5+5 birbirine yapıştırılmış özel olarak çift camın arasına 3m teli konularak temper yapılmış 760 °c ısıtılıp – 45 derece soğutularak darbeye ve kırılmaya karşı güçlendirilmiştir. Bu cam 10 mm temperli camdır bu camda ısı ve ses yalıtımı maksimum derecedir. Bu sisteme jaluzi dışardan montaj edilir, film veya reklam logo gibi çalışmalarınızı bu sistemin üzerine kolayca yapabilirsiniz. Aynı zamanda tek camlı cam cama ofis bölme fiyatları çift camlı sistemlere göre daha uygundur.

Gelelim çift camlı bölme sistemine bu sistemde profil kalınlıkları 8 cm olup ön görünüm kısmı 3cm dir. Bu sistem işleyiş tarzı şu şekildedir öncelikle montaj yapılır 4mm cam bir tarafa montaj edilir iki cam arası 5 cm hava boşluğu vardır. Bu boşluğun ardından diğer tarafa 4 mm cam yerleştirilerek kapatılır. Çift camlı jaluzili ofis bölme sistemlerine jaluzi motorlu jaluzi yada film montajı yapılabilir, jaluzi çift camın arasında kalır jaluzi 16 mm ve 25 mm olmak üzere iki çeşitlidir renk desen ve modelleri sizin tercihinizdedir.

Sonuç olarak tek camlı sistem 10mm temperli güçlendirilmiş kırılmaz cam ile yapılırken çift camlı sistemler 8cm kalınlığında alüminyum profiller ile imal edilmektedir. Çift camlı ofis bölme duvar sistemi profili tek cam sistem profillerine göre daha ağır olup fiyat açısından daha maliyetlidir. Tek cam sistem fabrika ortamında hazırlanıp sizlerin ofisine getirilirken çift camlı sistemin tüm detaylarını sizin ofiste imal edilmektedir.

Dilerseniz daha fazla bilgi almak için İstanbul ve Ankara’ ve İzmir Ofislerimizi ziyaret edip hem profiller hemde modeller hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Man Ofis İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektir 25 den fazla irtibat bürosu İstanbul başta olmak üzere Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa ofislerimizi ziyaret edebilir mimarlarımız ve müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.